20جولای2017

سازمان جوانان کمونیست

WPI

WPI (93)


مهدی رجبیان و حسین رجبیان، دو هنرمند زندانی با قید وثیقه تا زمان نهایی شدن تصمیم شعبه 54 دادگاه تجدیدنظر از زندان اوین ترخیص شدند.
مهدی رجبیان، آهنگساز، و حسین رجبیان، فیلمساز، به قید وثیقه از زندان اوین آزاده شده‌اند. پرونده قضایی این دو برادر برای تصمیم‌گیری درباره اِعمال ماده ۱۳۴ به شعبه تجدیدنظر فرستاده شده و این دو تا زمان نهایی شدن رأی، به قید وثیقه آزاد شده‌اند. مطابق ماده ۱۳۴ قانون جدید «مجازات اسلامی»، در صورت تعدد جرائم، تنها بالاترین مجازات اجرا می‌شود. این دو برادر که در مهرماه ۹۲ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند، به اتهام «توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام» و «فعالیت غیرمجاز هنری» ابتدا به جریمه نقدی و شش سال حبس محکوم شدند اما سه سال از این حکم بعدا به حبس تعلیقی تبدیل شد. بازداشت این دو برادر هنرمند واکنش‌های جهانی متعددی در پی داشت و از جمله شماری از نهادها و شخصیت‌های فرهنگی و هنری اروپا، با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار آزادی آنها شدند.

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرام @hoveiatensani
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
اسکایپ: javanan.tamas
 
 

در مقابل جمهوری اسلامی و صف جناح ها و مدافعین این حکومت که سعی در تشویق مردم به شرکت در انتخابات این حکومت دارند، بخش وسیع و اکثریت مردم ایران در داخل و خارج کشور کلیت این حکومت را برسمیت نمی شناسند و خواهان سرنگونی آن هستند.
بهمین دلیل سازمان جوانان حزب کمونیست کارگری ایران و تلویزیون کانال جدید با سه روز ویژه برنامه پخش مستقیم فرصتی را فراهم نموده اند که همه آزادیخواهان بتوانند "نه" خود را به جمهوری اسلامی و انتخابات نمایشی آن اعلام کنند، و نیز فعالیتها و آکسیونهایی که در مقابل سفارتخانه ها و کنسولگریهای جمهوری اسلامی و در میادین شهرها و کشورهای مختلف برگزار میشود را هم به اطلاع دیگر ایرانیان آزاده برسانند، و هم پوشش خبری دهند.

لذا شما مخاطبین گرامی میتوانید از طریق شماره تلفن مستقیم 0013237397270 با برنامه تماس بگیرید. و یا از طریق اینترنت با شماره 0046739681438 با اپلیکیشن های تلگرام، لاین، وایبر، ایمو، و همچنین از طریق اسکایپ با آیدی javanan.tamas با برنامه تماس بگیرید و فعالیت خود در شهرهای مختلف را به اطلاع دیگر بینندگان برسانید.

لیست برنامه پخش مستقیم علیه انتخابات جمهوری اسلامی:
* چهارشنبه 27اردیبهشت 1396 - 17مه 2017 ساعت 100شب ایران برابربا 7:30 عصر اروپای مرکزی یک برنامه بمدت یکساعت.

** پنجشنبه 28اردیبهشت 1396 - 18مه 2017 ساعت 10شب ایران برابربا 7:30 عصر اروپای مرکزی یک برنامه بمدت یکساعت.

*** جمعه 29اردیبهشت 1396 - 19مه 2017 چهار برنامه یکساعته.
برنامه اول روز جمعه: ساعت 2:30 عصر ایران برابربا 122 ظهر اروپای مرکزی.
برنامه دوم روز جمعه: ساعت 5 عصر ایران برابربا 2:300 عصر اروپای مرکزی.
برنامه سوم روز جمعه: ساعت 7:30 عصر ایران برابربا 55 عصر اروپای مرکزی.
برنامه چهارم روز جمعه: ساعت 10شب ایران برابربا 7:300 عصر اروپای مرکزی.

راههای تماس با برنامه پخش مستقیم:
تلفن مستقیم: 0013237397270
تماس مستقیم از طریق اینترنت(تلگرام، لاین، وایبر، ایمو): 0046739681438
تماس از اسکایپ با آیدی: javanan.tamas
تماس کتبی و صوتی غیرمستقیم(تلگرام و واتس اپ): @sjktamass - و 0046739681438

مشخصات شبکه ماهواره ای کانال جدید: یاه ست، فرکانس: 12594پلاریزاسیون عمودی V سمبل ریت: 27500 ای اف سی: 3/2.

لینک اینترنتی پخش آنلاین برنامه:
در فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk/
و
در یوتیوب:
https://goo.gl/FSDzEl
و
در سایت کانال جدید:
http://newchannel.tv/

سازمان جوانان کمونیست
26 اردیبهشت 1396
16 مه 2017
 
 
 
 
 
 
 
 
 

جمهوری اسلامی شش مهره خود را پس از گذشتن از فیلتر خامنه ای و شورای نگهبان در مقابل جامعه قرار داده که به عنوان رئيس جمهور به آنها رای بدهند. انتخابات های حکومت مانند خود حکومت نه مشروعیتی دارد و نه کوچکترین قرابتی با انتخابات دارد. شش نفر را مقابل مردم گذاشته اند که از انگشتان تک تک شان خون میچکد. خودشان دارند به جنایات هم اعتراف میکنند.

قالیباف از جانب روحانی فرمانده گازانبری نام میگیرد چون در تیر ۷۸ توطئه پلیدی داشته که دانشجویان را از دانشگاه بیرون بکشد و گازانبری آنها را نابود کند. طبق گفته روحانی، قالیباف قصد داشته پیاده روهای تهران را هم دیوار کشی و تفکیک جنسیتی کند.

رئیسی عضو کمیته مرگ در دهه شصت بوده و روحانی از او بعنوان کسی که فقط به فکر اعدام کردن و زندانی کردن مردم است نام میبرد. و جناح مقابل روحانی را افشا میکند که سال ۵۹ گفته بود توطئه گرها را موقع نماز جمعه در حضور مردم به دار آویزان کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد. میرسلیم و جهانگیری و هاشمی طبا نیز از همین قماشند و وزرای کابینه و یا در موقعیت های کلیدی دیگری بوده اند و در تمام جنایاتی که در دوره مسئولیت های آنها انجام شده مستقیما شریکند. فقط همین افشاگری های خودی ها از یکدیگر برای ده بار محاکمه همه آنها و نظامشان کافی است.

اما افشاگری کاندیداها از یکدیگر گوشه بسیار کوچکی از پرونده آنها و حکومتشان را بیان میکند. اینها چند دهه است یک جهنم واقعی را علیه مردم سازمان داده اند یک حکومت مذهبی به تمام معنی کثیف و ضد انسان. اینها همگی از اصلاح طلب تا اصولگرا از جمله مسئولین مستقیم قتل عام سیاسی در دهه شصت و زندانی و شکنجه کردن صدها هزار نفر از مخالفین حکومتند. همین ها در کردستان و ترکمن صحرا و اهواز و در سراسر کشور جنایاتی غیر قابل توصیف مرتکب شدند. اینها سازمانده اسیدپاشی بصورت زنان و سنگسار و تحمیل حجاب و بی حقوق کردن کامل زنانند و اینها به تجاوز به دختربچه ها را تحت عنوان ازدواج اسلامی قانونی کردند. اینها روسا و وزرای دولت هایی بوده اند که آپارتاید جنسی را بر جامعه حاکم کرده اند، دستمزدهای چند بار زیر خط فقر تصویب کرده اند و پشتوانه کارفرماها در ندادن همین دستمزد چندرغاز به کارگران، اخراج هر روزه کارگران، تحمیل قراردادهای سفید امضا به کارگران و عدم تامین حداقل شرایط امن در محیط های کار بوده اند. رودها و دریاچه ها را سیاست های اینها به نابودی کشاند و هوای آلوده از دیگر محصولات اینها است. اختصاص بودجه های کلان به تروریسم اسلامی در منطقه و مسجد و امامزاده و حقوق های نجومی مقامات و مدیران و انواع گشت های سرکوب کننده زنان و جوانان به دست همین ها تصویب و اجرایی شده است. اینها سازماندهندگان کشتار کوی دانشگاه، قتل های زنجیره ای، ترور مخالفین در خارج کشور و گسترش تروریسم در منطقه بوده اند. آیت الله های دزد و میلیاردر تحت قوانین و سیاست های اینها ساخته شده اند. اینها در بهمن ۸۴ حدود هزار کارگر شرکت واحد تهران را دستگیر کردند و قبل از آن چماقداران شورای اسلامی را با تیغ موکت بری به جان فعالین سندیکای واحد انداختند، به سر معلمان در بهارستان باتوم زدند، کارگران خاتون آباد را به رگبار بستند، کارگران آق دره را شلاق زدند و کارگران معترض معدن بافق را زندانی کردند. فاجعه معدن یورت نیز سند آشکار دیگری از جنایت اینها است. ستار بهشتی ها و زهرا کاظمی ها را همین ها زیر شکنجه نابود کردند. نداها و فرزادها را همین ها کشتند و جوانان معترض در کهریزک بدستور همین اوباش مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفتند. هزاران دانشجو و استاد دانشگاه را همین ها اخراج کردند، آفتابه را همین ها به گردن جوانان مردم انداختند و در شهر چرخاندند. سیستم جنایتکارانه قضایی را همین ها ساختند و به جان مردم انداختند، سپاه و بسیج و لباس شخصی ها و سربازان گمنام و جانی امام زمان را سازمان دادند، لاجوردی ها و ریشهری ها و پورمحمدی ها و دیگر جلادان اوین و قزل حصار و سعید مرتضوی ها و قاضی صلواتی ها و مقیسه ها محصولات همین ها هستند. قانون کار و قوانین قصاص و قانون اساسی که اسناد جنایت و بردگی مردم است، توسط همین ها نوشته و با تیغ و دشنه و اسید و سنگسار و زندان و شکنجه به جامعه تحمیل شده است. اینها دسته جمعی سازمانده نظامی هستند که میلیون ها نفر را به اعتیاد و میلیون ها نفر را به تن فروشی کشانده، میلیون ها کودک را از تحصیل محروم کرده و دهها هزار زن و مرد و کودک را کارتن خواب و گورخواب کرده است. و در یک کلام اینها سازمانده یک ماشین تمام عیار جنایت و دزدی و سراپا فسادند. این گوشه ای، گوشه بسیار کوچکی، از کارنامه ننگین کاندیداهای حکومت و سایر مقامات حکومت، وزرا و روسای جمهور، قضات شرع و فرماندهان و زندانبانان جمهوری اسلامی است.

اما اکثریت مردم، کمونیست ها و آزادیخواهان، کارگران و زنان، دانشجویان و جوانان در تمام این ۳۸ سال به اینها نه گفتند، مقابلشان ایستادند، مقاومت کردند، کوتاه نیامدند،‌ افشایشان کردند، حتی در زندان ها قهرمانانه ایستادند تا آنها را امروز به جان هم انداخته اند و در همه زمینه ها مشغول عقب راندن آنها هستند. انتخاب این مردم سرنگونی حکومت است و آنرا سرنگون خواهند کرد.

بگذار شیادان اصلاح طلب و رسانه های منفوری مانند بی بی سی در معیت جنایتکاران و تبهکارانی مانند خامنه ای، برای انتخابات کذایی شان تبلیغ کنند. از نظر اکثریت مردم اما، اینها و کل مقامات و دست اندرکاران حکومت و در راسشان خامنه ای فقط و فقط شایسته محاکمه علنی در پیشگاه جهانیان هستند، تا دنیا بداند از اصلاح طلب تا میانه رو و اصولگرا، در طول ۳۸ سال حکومت منحوسشان چه به سر مردم آورده اند.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۰ مه ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نتخابات و دوره قبل، همزمان و بعد از آن در جمهوری اسلامی، همواره یکی پر تنش ترین مکانیزم ها و دوره های حیات جمهوری اسلامی بوده است. این تنش ناشی از ماهیت سرکوبگرانه، غیر منتخب بودن، و باند بازی و مافیای این حاکمیت است.
در تمام سالهای عمر جمهوری اسلامی، این حاکمیت تلاش کرده که خود را منتخب مردم نشان دهد اما به دلیل اینکه اساس آن بر مافیایی بودن و استثمارگر بودن بناست، نه تنها هیچ ارتباطی به انتخابی بودن ندارد، بلکه در زمان های مختلف بخصوص در انتخابات های خود، در یک موقعیت متناقض و تحت فشار شدید قرار میگیرد. لذا در اینگونه موارد استراتژی کلان حکومت این است که با بهره برداری از تبلیغات سیاسی مبنی بر منتخبِ مردم بودن و در عین حال گذراندن دوره انتخاباتی با کمترین اصطکاکات و تنش های بین باندهای درون حکومتی، و جلوگیری از بازنشدن فضا برای اعتراضات و تظاهراتهای خیابانی وسیع مردمی، این دوره حساس را پشت سر بگذارد.
و اما در این دوره اخیر با وجود فضای معترض تر جامعه و عروج و گسترش بیشتر جنبشهای اعتراضی، و نیز پررنگ تر شدن نقش سیاسی، طبقاتی جنبش کارگری و تعمیم مواضع پیشرو این جنبش به دیگر جنبشهای اجتماعی و اعتراضی جامعه، و با وجود به چالش کشیدن روزمره حکومت توسط جنبش ها و اقشار مختلف، حکومت جمهوری اسلامی، از لحاظ اقتصادی و سیاسی در بحران فراگیرتری نسبت به گذشته بسر میبرد.
برجام و نقش برآب شدن تمام تبلیغات دولت تدبیر و امید از یک طرف، و بی معنا بودن تبلیغات جناح اصولگرا و خامنه ای از طرف دیگر، و نیز سهم خواهی باندهای حکومتی از ثروت های کلان و از قدرت سیاسی و ارگانهای حکومتی و دولتی، فضای سیاسی را در جامعه بوجود آورده که کمپ اکثریتی از مردم تشکیل شده که خواهان تغییر ریشه ای در وضعیت موجود هستند، و همیشه این کمپ بخش اصلی از توده عظیم مردم هست که در انتخابات شرکت نمیکنند.
در مقابلِ کمپ معترضِ متشکل از اکثریت مردم، قطبی که متشکل از جناح اصولگرا و باند خامنه ای است با رویکردی انتقادی به قطب دیگر که متشکل از جناح حسن روحانی و اصلاح طلبان است، قصد دارد با حفظ وجه رژیم در سطح صفوف درون حکومتی، در سطح جامعه و در سطح خارج از ایران از این انتخابات به نفع خود بهره برداری کند. از آنطرف، قطب دیگر که متشکل از جناح حسن روحانی و اصلاح طلبان و حواریون داخلی و بیرون شده از حکومت و نیز رسانه هایشان میخواهند با تهدید و ترساندن مردم مبنی بر اینکه در صورت عدم شرکت مردم، نماینده منتخب قطب خامنه ای دست بالا پیدا خواهد کرد، اکثریت مردم را تشویق به شرکت در انتخابات میکنند، ابزار تهدید این قطب انتخاب بین بد و بدتر است.
و اما ما به عنوان قطبی از جامعه و مشخصا نسلی که خواهان تغییر بنیادین و اساسی در جامعه هستیم و معتقدیم سرنگونی جمهوری اسلامی اولین گام رهایی اقشار تحت ستم در جامعه ایران است، ما به عنوان اکتیویست های عرصه های دانشجویی، جوانان، زنان، ال جی بی تی کیو ها، آئتیست ها و خداناباوران، باید با توجه به همه این شرایط بتوانیم نقش خودمان را بخش پیشرو و رادیکال، آزادیخواه، برابری طلب و سکولار ایفا کنیم. موضع ما همچنان دوره های قبل، عدم شرکت در انتخابات حکومت و مشروعیت ندادن به حاکمیت جمهوری اسلامی و مضحکه انتخاباتی است. ضمن اینکه تشویق مردم به برخورد فعالانه و معترضانه علیه وضعیت موجود را در دستور کار خود قرار داده ایم. در این دوره حساس باید با استدلال سیاسی و فعالیت ها چه در شبکه های اجتماعی، و چه فعالیت های محلی و میدانی، تعداد هر چه بیشتری متقاعد شوند که عدم شرکت در انتخابات یعنی تقویت استراتژی سرنگونی طلبی در مقابل استراتژی اصلاح طلبی و تداوم عمر حکومت. باید تعداد هر چه بیشتری متقاعد شوند که هزینه عدم شرکت در انتخابات برای حکومت بسیار بیشتر است و با توجه به انیکه امسال نسبت به ۴ سال قبل مردم موقعیت جلوتری برای عرض اندام دارند، قطعا عدم شرکت در انتخابات مردم را در موقعیت بهتری قرار میدهد.
در همین راستا اقداماتی در داخل و خارج از ایران پیشنهاد می شود که غالبا علنی و اجتماعی و با توجه به شرایط و روابط و امکانات هر فرد و مجموعه طراحی شده است؛

در داخل ایران:
محور فعالیت ها در ایران باید سازماندهی اجتماعی مبنی بر عدم شرکت در انتخابات و اعلام مطالبات اقشارمختلف جامعه باشد؛
*مطرح کردن و تاکید بر مطالبات اقشار مختلف جامعه در بین دانشجویان، تشکل ها و نهادهای مستقل در سطح جامعه توسط فعالین جنبش زنان، کارگری، دفاع از کودکان و محیط زیست و غیره اقدامات موثری در این راستا است.
*به چالش کشیدن تک تک استدلالات مدافعین شرکت در انتخابات با الویت بندی، و پاسخ دادن به آنها با هدف نقد خط و موضع و تبلیغات اصلاح طلبان و حواریون داخلی و خارجی جمهوری اسلامی.
1.براه اندازی یک گفتمان وسیع و گسترده در بین بخشهای مختلف جامعه. این امر با براه انداختن یک موج اجتماعی در شبکه های اجتماعی در اینترنت و در سطح جامعه امکان پذیر است. حضور فعال در گروههای تلگرام و سایر امکانات شبکه های اجتماعی دیگر این امکان را به معترضین میدهد که از اینگونه تریبون ها بهترین بهره را در راستای سازماندهی اجتماعی و بیان مطالبات ببرند.
2.تشکیل جمع هایی در محل زیست، کار و تحصیل و مطرح کردن بحث های حول محور انتخابات میتواند بستر مناسبی برای سازماندهی اجتماعی باشد. نوشتن بیانیه ها و فرموله کردن مطالبات عرصه های مختلف، و توجیه برای عدم شرکت در انتخابات، و در گام بعدی انتشار بیانیه ها و مطرح کردن مطالبات اکثریت جامعه، می تواند گام موثری در راستای هدف تعریف شده و نیز همبستگی بیشتر بین تشکل ها و جمع ها باشد.
3.تهیه تصاویر سلفی، پیامهای کتبی، ویدئویی و صوتی با محور "نه به انتخابات جمهوری اسلامی" و "انتخابات جمهوری اسلامی راه حل نیست" و انتشار وسیع در شبکه های اجتماعی.
* نکته مهم اینکه همیشه در فاصله مانده به انتخابات در جمهوری اسلامی و تلاش این حکومت که سعی میکند با عدم سخت گیری های همیشگی، خود را یک حکومت مردمی نشان دهد، فضای نیمه بازی ایجاد می شود که جامعه بخصوص فعالین عرصه های مختلف باید بتوانند با اقدامات مناسب بیشترین بهره را از این فضا ببرند. یکی از این اقدامات مهم به چالش کشیدن خط و موضع و تبلیغات اصلاح طلبان و حواریون داخلی و خارجی جمهوری اسلامی است و یکی دیگر از اقدامات مهم که قبلا هم اشاره شد اعلام مطالبات اقشار مختلف و تاکید بر آنهاست.

در خارج از ایران:
1.شرکت وسیع و فعال در تجمعات اعتراضی علیه جمهوری اسلامی در مقابل سفارت ها و کنسولگری های این حکومت در شهرها و کشورهای مختلف، بخصوص روزی که انتخابات حکومت برگزار می شود و در دست داشتن شعارهایی علیه حکومت اسلامی و با خواست سرنگونی.
2.نمایندگی کردن مطالبات اقشار مختلف جامعه ایران، در مکانها و موقعیت های مختلف، اعم از تجمعات اعتراضی، کنفرانس ها، سمینار ها و غیره.
3.تهیه تصاویر سلفی، پیامهای ویدئویی با محور "نه به انتخابات جمهوری اسلامی" و "انتخابات جمهوری اسلامی راه حل نیست" و "سرنگونی جمهوری اسلامی اولین گام رهایی جامعه ایران است" و انتشار وسیع در شبکه های اجتماعی.
4.حضور فعال در شبکه های اجتماعی و رسانه ها و نقد استدلالات مدافعین شرکت در انتخابات، و پاسخ دادن به آنها.

سازمان جوانان کمونیست
اردیبهشت 1396
مه 2017

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کارگرانی که به خاطر سود سرمایه داران جانشان را از دست دادند.

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Page Liked · 1 hr ·
 
 
 
خیابانهای استکهلم شاهد رژه عظیمی در اعتراض به سرمایه داری
رژه اول ماه مه روز جهانی کارگر در استکهلم، با حضور اعضاء و فعالین حزب کمونیست کارگری ایران و سازمان جوانان کمونیست، در کنار دیگر احزاب چپ و سوسیالیست در صفی عظیم و قدرتمند با شعارها و مطالباتی که برعلیه سرمایه داری، علیه راسیسم، علیه تروریسم، علیه ترامپ و سایر دولتهای سرمایه داری و علیه جنبش اسلام سیاسی بود با طنین پرشکوه شعارهای زنده باد سوسیالیسم، زنده باد اول ماه مه و مبارزه برای آزادی و برابری، و زنده باد جنبش کارگری و جنبش نود و نه درصدیها برگزار شد.
سازمان جوانان کمونیست
اول مه 2017، یازده اردیبهشت 1396
...
نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
 
 
 
 
 
 
 
 

روز جهانی کارگر، اول ماه مه برابر با ۱۱ اردیبهشت نزدیک است. روز جهانی کارگر، روز طرح مطالبات و خواسته هایمان است. خود را برای مراسم های روز جهانی کارگر در سراسر کشور آماده کنیم.
خانواده های کارگران، معلمان و پرستاران، خانواده های کارگران بازنشسته، خانواده های کارگران مراکز صنعتی، خانواده های کارگران راه آهن و ماشین سازی ها، لاستیک سازی ها، پتروشیمی ها، نساجی ها، معادن و ساختمان، خانواده های کارگران شاغل و بیکار، کارگران سراسر کشور:
۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر روز شما است. روز اتحاد همه کارگران است. در هر شهری متحد و یکپارچه به خیابان بیایید، خواست های خود را با صدای بلند مطرح کنید و توجه مردم شهر و همبستگی آنها را به خواست های بحق خود جلب کنید.
خانواده های کارگران فولاد اهواز و مخابرات و آتش نشانی، خانواده های کارگران ذوب آهن و آلومینیوم المهدی، خانواده های کارگران پارسیلون و معدن آهن بافق، ایران ترانسفو و روغن نباتی زنجان، ماشین سازی هپکو و صنایع آذر آب و آونگان اراک، خانواده های کارگران شازند و لوله صفا و پروفیل ساوه، خانواده های کارگران کنتورسازی البرز و کارخانه های فرنخ و نازنخ و مه‌نخ، کارگران و خانواده های کارگری در سراسر کشور
مبارزات شکوهمند و پرشوری را در سال گذشته و سالهای گذشته پشت سر گذاشته اید و روزها و هفته ها در اعتصاب و تجمع بوده اید. ۱۱ اردیبهشت روز شما است. روز همه کارگرانی است که مورد اجحاف و ظلم و ستم و استثمار قرار گرفته اند. روز اتحاد کلیه خانواده های کارگری است. دست دوست و همسایه را بگیرید و مراسم باشکوهی در مراکز شهرها برپا دارید. با نقل و شیرینی از مردم پذیرایی کنید و آنها را به صفوف خود دعوت کنید. جشن بگیرید و شادی کنید. بگذارید صدای شما را در روز جهانی کارگر همه بشنوند. بگذارید خیابانها مال شما باشد. فضای شهر مال شما باشد.
روز جهانی کارگر، روز اول مه، روز اتحاد ما، روز آمادگی ما، روز عزم ما برای نشان دادن اتحاد و قدرت ما است. از همین حالا آماده شوید و در ادامه یک سال پر از اعتصاب و تجمع، یکسال پر از راهپیمایی و اعتراض، یک روز جهانی بزرگ و قدرتمند در تک تک شهرها برگزار کنید. این برای آمادگی بیشتر در سالی که وارد آن شده ایم حیاتی است.

زنده باد اول مه، ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر
زنده باد سوسیالیسم

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۸ آوریل ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g


آتنا دائمی فعال دفاع از حقوق کودک، جنبش علیه اعدام و علیه تبعیض به زنان است. آتنا با اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به خميني و خامنه ای و اختفای ادله جرم» ابتدا به ۱۴ سال زندان محکوم شده بود و سپس این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ٧ سال تقلیل یافت. آتنا ساعت هشت صبح روز ششم آذر ۹۵، توسط مأموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران در خانه اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او طی بیانیه ای از زندان به صدور حکم زندان برای خواهرانش انسیه و هانیه دائمی، که در واقع به منظور تحت فشار گذاشتن روحی و روانی‌ آتنا محکوم شده ‌اند اعتراض کرده و دست به اعتصاب غذا زده است. آتنا در این بیانیه نوشته است:
"هر از گاهی از گوشه و کنار دنیا می شنویم که تعدادی جنایتکار یا تروریست مردم را به گروگان میگیرند تا به اهدافشان که انتقام گیری یا کسب ثروت است دست یابند اما در ایران برعکس همه جا این مجریان قانون هستند که مردم، اموالشان و خانواده‌های زندانی سیاسی را به گروگان می گیرند تا در جامعه با ایجاد رعب و وحشت و خفقان به خواسته شان که بقای خود است، برسند.."
آتنا قبل از محکومیت ممنوع الخروج شده بود. او در اعتراض به این حکم می نویسد:
"ممنوع الخروجم، اعتراض دارم، شکایت دارم. نه دستور به قتل زهرا کاظمی داده ام، نه دستور به ضرب و شتم و کشته شدن سه تن در کهریز، نه در اختلاس و گم شدن پرونده ها در تامین اجتماعی نقش داشتم و نه قاضی بوده ام که هزاران نفر را در بی عدالتی به حبس و اعدام محکوم کنم! من به اعدام اعتراض کردم،به کشتار در کوبانی و سوریه اعتراض کردم، به رهبر جنایات "کهریزک" را یادآوری کردم ، من به هفت سال زندان محکومم اما "قاضی مرتضوی" به چند ضربه شلاق که "کی زده و کی خورده؟!" من نه قاری قرآن بودم و نه متجاوز اما شانزده ماه در زندان بودم تا بازجویی شوم،تا دادگاهی شوم و پرونده ام خیلی زود پیگیری شد، محکومم کردند به هفت سال حبس و من ممنوع الخروجم!
امثال مرتضوی و طوسی راحت از کشور خارج میشوند اما من اگر به هر دلیلی قصد خروج از کشور داشته باشم باید پانصد و پنجاه میلیون وثیقه ام را امثال "قاضی مرتضوی" ضبط کنند، به نفع چه کسی و در جیب چه کسی برود نمیدانم اما من ممنوع الخروجم. نتوانستم در این مورد خاص سکوت کنم. ممنوع الخروج ها شما هم اعتراض کنید به این همه بی عدالتی!"
اعتراض آتنا دائمی بطور واقعی اعتراض به دستگاه قضایی و سیستم سرکوب آن است و این صدای اعتراض همه مردم است. با حمایت گسترده از مبارزات آتنا و از خواستهایش به او اطمینان دهیم، که همراهش هستیم و از آتنا بخواهیم که اعتصاب غذایش را خاتمه دهد.
"معصومه نعمتی" مادر آتنا در هشتمين روز اعتصاب غذای دخترش که از ۱۹ فروردین شروع شده است، از مبارزات فرزندش سخن گفته و به مردم فراخوان داده است که "صدای آتنای من باشید".
با حمایت وسیع خود از آتنا دائمی و خواستها و مبارزاتش، به فراخوان مادر وی فعالانه پاسخ دهیم. احکام صادر شده برای خواهران آتنا انسیه و هانیه دائمی باید لغو و پرونده های امنیتی تشکیل شده برای آنان بسته شود. فشار و تهدید از روی خانواده آتنا باید برداشته شود و آتنا دائمی و کلیه زندانیان سیاسی و فعالین اجتماعی فورا و بدون قید و شرط آزاد شود.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۸ فروردین ۱۳۹۶، ۱۷ آوریل ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

علیه ترامپیسم، علیه اسلامیسم،
برای رهایی از کاپیتالیسم!

اول ماه روز اتحاد کارگران جهان، روز همه زنان و مردانی است که نفعی در حفظ وضع موجود ندارند و به صف جهانی کارگران برای رهایی همه انسانها ملحق میشوند.

در آمریکا برخی اتحادیه های کارگری روز اول مه ۲۰۱۷ را روز اعتصاب عمومی علیه ترامپ و بویژه سیاست های راسیستی و ضد کارگران خارجی او اعلام کرده اند. انتظار میرود اعتصاب اول مه در آمریکا به یک حرکت تاریخی و وسیع تبدیل شود. این فرصتی برای پیشروی طبقه کارگر و "۹۹ درصدی ها" نه فقط علیه ترامپ بلکه علیه هردو حزب حاکم بورژوازی در آمریکا است.

در ایران اول مه در شرایطی فرا میرسد که همه بخش های طبقه کارگر اعم از کارگران کارخانه ها، معلمان، پرستاران، بازنشستگان و غیره یک سال شکوهمند از اعتصابات و تظاهرات های وسیع برای خواست اصلی شان "معیشت و منزلت" را پشت سر گذاشتند. در سال گذشته اقدام مشترک تشکل های معلمان و کارگران در مقابله با بستن "جرم تهدید امنیت ملی" به فعالین کارگری و معلمان به یک حرکت پرشور تبدیل شد و جامعه ایران را متوجه خود کرد. اول مه، روز جهانی کارگر امسال بی شک فرصتی است برای گسترش مبارزه برای خواستهای بلافصل و ابراز وجود بیش از پیش طبقه کارگر به عنوان نیرویی که میتواند جامعه ایران را از شر جمهوری اسلامی و سرمایه داری رها کند.

اما آمریکا یا ایران تنها نمونه هایی کمابیش خصلت نما از جهان بورژوازی بحران زده امروز است. از اروپایی که احزاب راسیستی و ناسیونالیستی نوع ترامپ سربر می آورند، تا روسیه تحت سلطه پوتین، این الهام بخش ترامپ، تا چین بهشت سرمایه های بین المللی، تا هندوستان که شاهد بزرگترین اعتصاب تاریخ بود، تا کشورهای آمریکای لاتین و تا منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلام زده که مستقیما درگیر ارتجاع اسلامی است، همه جا در اول مه علاوه بر خواست ها و مطالبات مشخص باید پرچم رهایی بشر از شر سرمایه داری که هرروز وحشی تر و ارتجاعی تر از روز قبل میشود را برافراشت.

حزب کمونیست کارگری همراه کارگران دنیا و بازو در بازوی کارگران و معلمان و پرستاران و بازنشستگان و همه اقشار طبقه کارگر ایران برای برپایی هرچه با شکوهتر اول مه میکوشد. این روزی برای برپایی اجتماع، تظاهرات، اعتصاب، همایش، جشن، و دیگر اشکال ابراز وجود اجتماعی جهت اعلام خواستهای اقتصادی و سیاسی و تحکیم اتحاد کارگران و همه مردمان شریف در مبارزه علیه جمهوری اسلامی و علیه سرمایه داری است. بویژه اکنون که تحت تاثیر اوضاع جهانی و تناقضات درونی، بحران جمهوری اسلامی بیش از پیش تشدید میشود، بسیار ضروری است تا طبقه کارگر بعنوان یک نیروی سیاسی رهایی بخش با تمام قامت قد علم کند. حزب ما اول ماه مه امسال را فرصتی برای پیشروی در این جهت میداند و همه مردم ایران را دعوت میکند تا به صف کارگران بپیوندند.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۸ فروردین ۱۳۹۶، ۱۷ مه ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

نامه انگلیسی سازمان جوانان کمونیست و دعوت از شخصیت های بین المللی جنبش ضد دین برای حمایت از سینا دهقان، حمایت از آزادی بی قید و شرط بیان و حمایت از بی خدایان در ایران
Support Sina Dehghan, Support unconditional Freedom of Speech and Atheists in Iran
The Islamic Republic of Iran is planning to execute Sina Dehghan, 21 years old, for the crime of insulting the prophet. On the 21st of October, 2015, Sina was arrested for making the comments against Islam and the Quran on the LINE instant messaging application, on his last days of compulsory military service. He was then imprisoned at the Arak Prison where he was tortured. Sina has been in Arak Prison ever since October 2015.
According to article 262 of Iran’s Islamic Penal Code, insulting the prophet of Islam is punishable by death. At the time of Sina’s arrest, he was not provided with his own chosen lawyer and he signed a confession with the promise that he would be freed. However, this confession was then used against him in court. Also, the security and judicial authorities pressured Sina’s family to keep quiet about the case as they suggested that it would help Sina’s chances of becoming free.
In addition to Sina Dehghan, there are two other people with the names of Mohammad Nouri and Sahar Elyasi, who are also imprisoned and sentenced to death solely for the opinions or beliefs that they expressed. In Feburary the Supreme Court confirmed the death sentence for Sina Dehghan and Mohammad Nouri but reduced Sahar Elyasi’s sentence to three years in prison. These individuals were also charged for insulting the supreme leadership and sentence to 16 months in prison.
The Islamic Republic of Iran giving death sentence for the “crime” of insulting Islam and the prophet Mohammad is a sign of fear. The Islamic republic fears the generation of religion-less youth in Iran who are also questioning the authority of the regime. Despite the regime’s efforts to Islamize this generation of young people, it has instead been confronted with a tsunami of anti-religion opposition.
With your statement of unity you can let Sina Dehghan, Mohammad Nouri, and Sahar Elyasi know that they are not alone! Also that we are all against executions, and we are against religion and religious laws. The human right to free speech must be protected and must not be limited under any circumstances! Criticism and ridicule of Islam and opposition to what is religiously sacred is not a crime. The freedom of speech is an important part of being human.
Communist Youth Organization
1st April 2017

ارتباط با مسئولین سازمان جوانان کمونیست از طریق شماره 0046739681438 در تلگرام، واتساپ، لاین، وایبر و وایمو
دیگر راههای ارتباط با ما؛
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
 
 
 
 
 
 
 
 
 
صفحه1 از7

connect1