20September2017

سازمان جوانان کمونیست

رونمایی از سردیس و تمبر مریم میرزاخانی 
28 شهریورماه- کتابخانه ملی
telegram.me/enghelabezananeh
ارزشهای حاکمیت جمهوری اسلامی چنان متزلزل است که حتی از نداشتن حجاب سردیس و تمبر هم نگران است، مبادا الگویی باشد برای پوشش آزاد!

ورزشگاهها از اماکن عمومی جامعه هستند که باید زنان از آنها سهم برابر داشته باشند. 
telegram.me/enghelabezananeh

شنبه ۲۳سپتامبر برابر با اول مهر، زنان در عربستان برای اولین بار وارد استادیوم فوتبال خواهند شد، درحالی که تا قبل از این از ورود به ورزشگاه‌ها و دیدن مسابقات در کنار مردان منع می شدند.
زنده باد جنبش نوین رهایی زن در عربستان 
telegram.me/enghelabezananeh
?فقط با یک مبارزه متشکل، سازماندهی شده و هدفمند است که می توان درب‌های ممنوعیت ورود زنان به استادیوم ها را شکست. به امید روزی که شاهد حضور زنان ایرانی با سهم برابر در استادیوم‌های ورزشی در ایران باشیم.

تحصیل که حالا به متاعی گران تبدیل شده، در طبقات با توان اقتصادی کم‌تر به امتیاز جنسیتی تبدیل می‌شود. از آن‌جا که عرفاَ نان‌آوری وظیفه مرد و تحصیل راهی برای نان‌آوری قلمداد میشده، خانواده‌ها ترجیح می‌دهند منابع محدود خود را برای حمایت از تحصیل پسران خرج کنند. پسرانی که قرار است بزرگ شوند، کمک خرج والدین باشند، ازدواج کنند و خرج زن و بچه‌هایشان را بدهند. با ادامه این روند به مرور زمان با زنانی روبرو خواهیم شد که بی‌سواد و کم سواد هستند، توانایی کمتری در مشارکت در عرصه عمومی را دارند، از نظر اقتصادی وابسته هستند و نقش عرفی زن ساده خانه‌دار و مادر مهربان ناآگاه را بازی می‌کنند. درصد قابل توجهی از دختران طبقات فرودست حتی اگر ترک تحصیل نکنند در مرحله کنکور متوقف خواهند شد. چرا که اعتماد به نفس ماندن در این رقابت نفس‌گیر ندارند و البته پولی هم برای سرمایه‌گذاری در کنکور برای آن‌ها صرف نمی‌شود. این محرومیت باعث ناتوانی دختران از ورود به دانشگاه، ورود به بازارکار و درجازدن آن‌ها در وضعیت طبقاتی‌شان می‌شود.

#نه_به_خصوصی_سازی_آموزش

#نه_به_تبعیض_جنسیتی

کانال تلگرام https://t.me/uniiran

پیامگیر تلگرام: @sjktamas

نسخه کم حجم این برنامه را کاربران از ایران از لینک زیر میتوانند دانلود کنند: http://tiny.cc/thkrny کانال تلگرام انجمن مارکس برگزار میکند: برنامه اول: "عوامل، زمینه ها و بستر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی انقلاب فوریه و وقوع انقلاب اکتبر 1917 روسیه"(از سالهای 1900 تا 1917) "انقلاب اکتبر 1917 روسیه از آغاز تا شکست" ما به صدمین سالگرد انقلاب اکتبر 1917 روسیه نزدیک میشویم. به همین مناسبت در مجموعه برنامه هایی به ابعاد مختلف این انقلاب از آغاز تا سرانجام، تاثیرات آن و اهمیت این واقعه بعد از صد سال میپردازیم. در برنامه اول این مجموعه به "عوامل، زمینه ها و بستر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی انقلاب فوریه و وقوع انقلاب اکتبر 1917 روسیه"(از سالهای 1900 تا 1917) میپردازیم. https://t.me/anjomanmarx/213 در رابطه با این مبحث، حمید تقوایی لیدر حزب کمونیست کارگری ایران به سئوالات شما پاسخ میدهد. شما میتوانید از طریق پیامگیر تلگرام @sjktamas سئوالات و نظرات خود را حداکثر تا جمعه 10 شب ایران بصورت صوتی و کتبی ارسال کنید. جمعه 24 شهریور 1396 - 15 سپتامبر 2017 ساعت 10 شب ایران برابربا 7:30 عصر اروپای مرکزی در همین رابطه "خطوط اصلى يک نقد سوسياليستى به تجربه انقلاب کارگرى در شوروى" را از لینک زیر میتوانید دانلود و مطالعه کنید: https://t.me/anjomanmarx/174 جلسه بصورت آنلاین علاوه بر تلگرام، از اینستاگرام، یوتیوب و فیسبوک نیز پخش خواهد شد. https://www.youtube.com/watch?v=asmgw... نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید. تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas کانال تلگرام https://t.me/jk_org اینستاگرام سازمان جوانان کمونیست https://instagram.com/Javanan.Komonist توئیتر سازمان جوانان کمونیست https://twitter.com/javanankomonist فیسبوک: https://www.facebook.com/cyo.sjk کانال یوتیوب: https://www.youtube.com/javanankomonist صفحه گوگل پلاس: https://goo.gl/sCCXVT سایت: www.cyoiran.com ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. اسکایپ: javanan.tamas
SHOW LESS
 
 

‏پس از اعلام نتایج کنکور ۱۳۹۶ دستکم ۴۶ نفر به‌دلیل باورمندبودن به آئین بهایی با عنوان نقص_پرونده محروم از تحصیل شده‌اند.
#نه_به_آپارتاید_آموزشی

کانال تلگرام https://t.me/uniiran
پیامگیر : @sjktamas
 
 
"‏کم توانان" منجمله "کم توانان" همجنسگرا؛دوجنسگرا؛ترنس و کوییر نیاز به حمایت و پشتیبانی ما دارند.
آنهارابپذیریم واحترام‌ بگذاریم.

#احترام
#معلولیت_محدودیت_نیست

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
✌️???✌️
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


در حاشیه طرح ساماندهی (بخوانید بازداشت) کودکان کار

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
پیامگیر تلگرام: @sjktamas


او گفته «بايدحتماجلوی اين كارگرفته شود»

جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاهها و اماکن ورزشی مصداق جنسیت زدگی وتبعیض است و ما با این قوانین‌ ارتجاعی و ضدانسانی مبارزه میکنیم.
 
 
هبود روحی و جسمی را طی میکند. او در فیس بوک و مدیای اجتماعی فعال است علیه خرافات و مذهب و اسلام و اسلام سیاسی. او را تهدید به مرگ میکنند چند نفر اسلامی وامانده در فیس بوک علیه او رجز میخوانند، در حالیکه هزاران نفر در سراسر جهان ورود را ستایش میکنند. بدلیل شجاعت اش و عزم جزمش برای زندگی و لذت بردن از همه مواهبی که در دنیا موجود است. در مقابل تهدیدات به سربریدن و قتلش در مدیای اجتماعی ورود میگوید، اینها حاضرند جدا کردن سر انسانها از تن اشان را در فضای مجازی ببینند ولی طاقت دیدن موهای من و بی حجابی ام راندارند، باید علیه این جنبش بود.
ورود دختر سرکش از کربلا است . او برای اولین بار با احساس آزاد بودن و بعد از تراپی سختی که با جدیت آنرا به پیش برد میتواند بدون عصا راه رفته و مهمتر میتواند برقصد. ورود بازمانده تقلا برای قتل یک زن آتیست و لامذهب از قلب جنبش اسلامی یعنی شهر کربلا است. ورود از خانواده مذهبی و زنی بود که از او انتظار داشتند بسوزد و بسازد، سرکشی نکند و زن فرمانبر پارسا باشد. بر عکس روح سرکش ورود او را به نقد اسلام و مذهب کشاند و ورود علنا اعلام کرد اعتقادی به اسلام و خرافات ندارد. برادرش او را به قصد کشتن زد ورود در حالیکه بدنش و بویژه ستون فقراتش آسیب جدی دیده بود، از این قصد به قتل عامدانه و آگاهانه جان سالم بدر برد و اکنون در آلمان است. ماهها با صندلی چرخدار حرکت میکرد بعدها با عصا و اکنون راحت میدود و میرقصد. او دیشب در یک پارتی بود و با آزادی کامل رقصید. حق زندگی کردن، نفس کشیدن و لذت بردن از زندگی ، برای زنان در مذهب اسلام و نزد جنبش اسلامی یک تابو است. اما زنان سرکش آزادی نفس کشیدن و زندگی کردن را با مبارزه بدست می آورند.
کانال تلگرام https://t.me/hoveiatensani
پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Page 1 of 164

connect1