25February2018

سازمان جوانان کمونیست


‏ناظر و منظور ( وحشی بافقی )
مهر و مشتری ( محمدعصار تبریزی )
محمود و ایاز ( زلالی خراسانی )
سه منظومه عاشقانه همجنسگرایی در ادبیات فارسی هستند.

‏(ناظرومنظور/وحشی بافقی) پادشاه و وزیری پس از سال‌ها صاحب فرزند می‌شوند.نام پسران خود را منظور و ناظر می‌گذارند
دو پسر باهم به مکتب می‌روندوناظر عاشقِ منظور می‌شودکه بسیار زیباست.
معلم عشق آن‌ها را فاش می‌کند پس آن دواز هم جدا می‌شوند و به «منظور» زن می‌دهند.بعدها منظور شاه می‌شود و ناظر را وزیر می‌کند‏.ناظر و منظور اثر جاودان وحشی بافقی هست.
در وصف منظور:
فکنده فتنهٔ او در جهان شور*مدامش نرگس بیمار مخمور
زنخدانش بر آن رخسار دلکش*معلق کرده آبی را در آتش
فروغ ساعدش از آستین‌ها*چو نور شمع از فانوس پیدا

‏مهر و مشتری سروده ی محمد عصار تبریزی است دارای ۵۱۲۰ بیت است.
داستان عشق میان "مهر" پسر شاپور پادشاه شهر استخر و مشتری، پسر وزیر شاپور است. 
این دو پسر از کودکی به یکدیگر دل می‌بندند و با وجود مصائب فراوانی که عشق آن‌ها برایشان به بار می‌آورد تا پایان عمر بر سر عشق خود می‌مانند.

‏"محمود و ایاز" اثر زلالی خراسانی و ده ها شاعر دیگر؛ داستان عشق سلطان محمود غزنوی به غلام خود ایاز که در ارتش به مقامات بالا میرسد، و داستان دلدادگی و روابط وی با محمود غزنوی زبانزد عام و‌خاص بود
شاعران زیادی درباره این رابطه و عشق نوشته اند
منبع: #ادگار
#توییت

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
گزارش و اخبار کوتاه از جنبش دفاع از حقوق رنگین کمانی ها(+LGBTQIA ها) در هفته سوم آذرماه 1396

1.رنگین کمانی های ایرانی و شانزده آذر امسال.
شانزده آذر روزدانشجوبود؛ روزی که یادآور تلاش و مبارزه دانشجویان برای آزادی و برابری و زندگی بهتر مردم جامعه بوده و هست؛ لازم است که ما رنگین کمانی ها از جنبش دانشجویی و مبارزات آنها علیه ظلم و تبعیض و نابرابری دفاع کنیم. مگر نه اینکه همه ما عضویک جامعه هستیم و سرنوشت همه ما به هم مرتبط است؛ ما در بین دانشجویان؛ همجنسگرا و دوجنسگرا و ترنس و کوییرداریم. رنگین کمانی های ایران نسبت به جامعه و سیاست بی تفاوت نیستند وهمراه با بقیه دانشجویان دراعتراضات امسال نسبت به خصوصی سازی ها و تفکیک و تبعیض جنسی و دخالت مذهب دردانشگاه مشارکت داشتند.

2. دادگاه قانون اساسی اتریش حق ازدواج برای همجنس‌گرایان را در این کشور به‌رسمیت شناخت.
بنا بر حکم این دادگاه ازدواج دگرباشان جنسی از ژانویه سال ۲۰۱۹ در این کشور مجاز است. دادگاه قانون اساسی اتریش روز سه‌شنبه (۵ نوامبر/ ۱۴ آذر) "حق ازدواج برای همه" را در این کشور برسمیت شناخت و تصویب کرد. تصمیم دادگاه قانون اساسی اتریش بر مبنای اصل "ممنوع بودن تبعیض" در قانون اساسی این کشور گرفته شد. دادگاه اعلام کرد: «در این دوران عملا تمایزی بین ازدواج و زندگی مشترک به ثبت رسیده وجود ندارد، مگر اینکه بخواهیم در مورد زوج‌های همجنس‌گرا که با هم زندگی می‌کنند، تبعیض قائل شویم.» طبق حکم عالی‌ترین دادگاه اتریش، از ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ همه شهروندان "حق ازدواج" دارند. پس از خبرتصویب حق ازدواج برابر/ازدواج زوج های همجنس در اتریش هشتگ #lovewins که برای حمایت از حقوق رنگین کمانی ها به کار میرود در توییتر جزو ده هشتک برتر دنیا قرار گرفته است.

3.پارلمان استرالیا به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان رای داد.
اکثریت قاطع اعضای این پارلمان به تغییر قانون ازدواج در این کشور رای داده‌اند تا ازدواج همجنسگرایان نیز به رسمیت شناخته شود. مدت زیادی موضوع ازدواج همجنسگرایان بحثی بیش از حد دشوار و بیش از حد اختلاف برانگیز قلمداد می‌شد. احساس عمومی که در همه‌پرسی داوطلبانه نیز به نوعی تایید شد این بود که سیاستمداران استرالیا در این زمینه با افکار عمومی همراه نیستند. مصوبه تغییر قانون ازدواج ماه گذشته پس از حمایت ۶۱.۶% مردم از ازدواج همجنسگرایان در همه پرسی، در سنای استرالیا به رای گذاشته شد. از هم اکنون کارزار دیگری آغاز می‌شود: جلوگیری از تبعیض در اجتماع با مجوز آزادی‌های مذهبی. هرچند که به رسمیت شناختن حق ازدواج برابر توسط پارلمان استرالیا ستودنی است اما همچنان قدرت دولت در رسمیت دادن و مجوز دادن به روابط فیزیکی، عاطفی،‌ اقتصادی و اجتماعی دو فرد و نیز در پایان دادن به آن باید مورد پرسش قرار گیرد.

4. دهم دسامبر (۱۹ آذر)‌ روز جهانی حقوق بشر را گرامی می‌داریم و در این روز همچنان بر احقاق حقوق انسانی پایمال شده خود در ایران پافشاری می‌کنیم. اصول کلی "یوگیاکارتا" در كاربرد قوانين بين المللي حقوق انسانی در رابطه با گرايش جنسي و هويت جنسي در سال ٢٠٠٦ توسط گروهي از كارشناسان دگرباش در پاسخ به موارد شناخته شده سوء استفاده های جنسی در شهر یوگیاکارتا دراندونزي تدوین شد تا راهنمایی باشد برای بکار بردن قوانین حقوق بشر بین المللی در برابر نقض و تخلف هاي تجربه شده توسط دگرباشان. هدف این اصول آن است تا از دسترسی جهانی به حمایتهای حقوق بشری اطمینان حاصل کند. نقض حقوق بشر برپايه گرايش جنسي و جنسيت مي تواند شامل نقض حقوق كودكان، تحميل شكنجه و رفتار ظالمانه، رفتار غيرانساني و تحقير (ماده ٥)، بازداشت خودسرانه بر اساس هويت و باورها (ماده ٩)، محدوديت آزادي تشکیل ائتلاف و انجمن (ماده ٢٠) و محروميت وانکار حقوق اساسی و اولیه افراد می باشد دراین بین وظیفه همگی ما این است که دربرابر این ظلم و ستم و تبعیض که مرزی نمیشناسد و اکثرمردم ایران راشامل شده است بایستیم و برابری، عدالت همگانی، آزادی و انسانیت رافریاد بزنیم و فراموش نکنیم که عشق و انسانیت وبرابری برجهل و ستم وتبعیض پیروزخواهد شد.
6. نامه آتنا دائمی در روز جهانی حقوق بشر و توجه اوبه نقص سیستماتیک حقوق همجنسگرایان در ایران
آتنا دائمی فعال حقوق انسانی محبوس در بند زنان زندان اوین طی نامه ای سرگشاده این روز را به تمامی انسانها تبریک گفته و از جمهوری اسلامی خواسته است به نقض سیستماتیک حقوق بشرپایان دهد. وی دربخشی ازاین نامه به همجنسگرایان ایرانی ونقض حقوق آنها اشاره کرده است. "وجود مشکلات پیش روی جوانان برای ادامه تحصیل، تفریح، کار و ازدواج و از طرفی نگاه های تبعیض آمیز و ابزاری به زنان و کودکان، وضعیت هم جنسگرایانی که به رسمیت شناخته نمی شوند، بی دینها، سکولارها و گرایشات دیگر دینی مانند بهاییان که همچنان اجازه ی کار و تحصیل ندارند و زرتشتی ها که از مشاعل دولتی اخراج می شوند و سنی ها که سال هاست مورد بی توجهی قرار گرفته اند و از بازداشت و صدور حبس های طولانی برای فعالان مدنی و سیاسی که همچنان ادامه دارد، همه این موارد نقض فاحش ابتدایی ترین حقوق انسان هاست که متاسفانه تمام این موارد یا انکار میشوند و یا با مسائل مذهبی و سیاسی توجیه میشوند." 
مارنگین کمانی های ایرانی از آتنا دائمی حمایت کرده وخواستارآزادی بی درنگ اوهستیم.

حضور و نظر شما برای ما امیدبخش و بسیارمهم است و ازشما میخواهیم تا با پیوستن به کانال، مارا همراهی کنید و نظرات واخبار و مسائلی که فکرمیکنید باید مطرح شوند را با ما درمیان بگذارید.

مهران حمیدی از طرف تیم ادمینی کانال
پیامگیر تلگرام: @sjktamas

https://t.me/iranianLGBTQrights/10595

 

گزارش و اخبار کوتاه از جنبش دفاع از حقوق رنگین کمانی ها(LGBTQIA+ ها) در هفته دوم آذرماه 1396

1 - نمایش «آبی مایل به صورتی» درباره ترنسجندر ها در تهران به کارگردانی "ساناز بیان"روی صحنه است.
برای نگارش متن این نمایش با بیش از ۸۰ ترنس به صورت میدانی مصاحبه شده واین نمایش قصه همان آدم ها را روایت می کند. عاطفه رضوی،‌ نسیم ادبی، گیتی قاسمی، آناهیتا اقبال‌نژاد، بهنام شرفی، محمدهادی عطایی و امین میری امید سلیمی،‌ ملیکا پارسا در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین حمیدرضا آذرنگ گفتار متن نمایش را انجام می‌دهد. تغییر جنسیت، موضوعی که برای ناظران و شاهدان فقط یک داستان کنجکاوی‌برانگیز است اما برای خود افراد درگیربا آن در ایران، چیزی‌ست در حد فاجعه. مخاطبین در این تئاتر با چند روایت آشنا میشوند؛ زنی که مرد شده، مردی که زن شده، مردی که در آستانه عمل جراحی ست، مادری که فرزندش ترنس است وبیناجنسی ای که جراحی کرده و زن شده است. زیباترین نتیجه‌گیری این تئاتر این حقیقت است که ترنس‌ها نه بیمارهستند، نه ناقص و یا عجیب.
2- دهم آذرماه(اول دسامبر) روزجهانی مبارزه با ایدز بود.
هنوز علاج قطعی برای اچ آی وی-ایدز وجود ندارد. اما برای کنترل این ویروس داروهای مختلفی وجود دارد که به‌صورت ترکیبی به‌کار می‌روند. ویروس اچ‌آی‌وی معمولاً از طریق آزمایش خون یا بزاق دهان و آزمون حضور پادتن ضد ویروس ایدز تشخیص داده می‌شود. رای انتقال اچ‌آی‌وی باید خون، منی یا مایع واژنی آلوده به ویروس وارد بدن شود. تماس‌های معمولی مانند درآغوش‌گرفتن، بوسیدن، رقصیدن یا دست‌دادن با فرد مبتلا باعث انتقال بیماری نمی‌شود. هم‌چنین اچ‌آی‌وی از طریق هوا، آب یا نیش حشرات نیز انتقال نمی‌یابدهیچ‌کس نباید بر اساس وضعیت مثبت یا منفی بودن اچ‌آی‌وی / ایدز از حقوق انسانی خود محروم شود. بزرگسالان ترنسجندر ۴۹ برابر بیشتر از سایرین احتمال دارد که به اچ‌آی‌وی مبتلا باشند (آمار جهانی). بنابراین توجه ویژه به حق افراد ترنسجندر در دسترسی به بالاترین سطح بهداشت و درمان حائز اهمیت است.
3_انگلستان پرونده ۷۰٪ پناهجویان هم‌جنس‌گرا را مردود اعلام می‌کند، انگلستان پرونده ۷۰٪ پناهجویان هم‌جنس‌گرا را مردود اعلام می‌کند. بر طبق گزارش جدید وزارت داخله انگلستان از ۳۵۳۵ نفر درخواست‌دهنده پناهندگی در انگلستان بخاطر گرایش جنسی، تنها ۸۱۴ نفر پذیرفته شدند. و بیش از دو سوم آن‌ها رد شدند. از ورود پناهندگانی از کشورهای اوگاندا،‌ نیجریه و ایران جلوگیری به عمل آمد. پاکستان بنگلادش و نیجریه کشورهایی هستند که بیشترین درخواست پناهجویان رنگین کمانی ها دربریتانیا رابه علت آزار و اذیت دارند.
4- آتئیست‌‌ها بیشتر از دین‌داران، ترنسجندرها را می‌پذیرند.
نتایج نظرسنجی جدید موسسه تحقیقاتی پیو نشان می‌دهد که آتئیست‌ها(بی‌خدایان) و اگنوستیک‌ها(ندانم‌گرایان) بیش از افراد مذهبی هویت ترنسجندر سایرین را می‌پذیرند. ۸۴٪ مذهبیها اعتقاد داشته اند جنسیت فرد همان است که در زمان تولد تعیین می‌شود. در حالی که این میزان در میان آتئیست‌ها و اگنوستیک‌ها به ۲۹٪ سقوط می‌کند. از میان مسیحیان انجیلی سفیدپوست درمورداینکه آیا جامعه آمریکا در پذیرش افراد ترنسجندر زیاده‌روی کرده است؟ ۶۱٪ اعتقاد داشتند جامعه به بیراهه رفته و از میان آتئیست‌ها و اگنوستیک‌ها ۶۵٪ مخالف این گزاره بودند و اعتقاد داشتند زیاده‌روی صورت نگرفته است. ۳۴٪ مسیحیان ابراز داشتند که شخصا یک ترنسجندر می‌شناسند و ۵۰٪ آتئیست‌ها و اگنوستیک‌ها در زندگی شخصی خود با حداقل یک ترنسجندر آشنا هستند.

حضور ونظر شما برای ما امیدبخش وبسیارمهم است وازشما میخواهیم تا با پیوستن به کانال، مارو همراهی کنید ونظرات واخبار ومسائلی که فکرمیکنید بایدمطرح شوند رو با ما درمیان بگذارید.

مهران حمیدی از طرف تیم ادمینی کانال
کانال تلگرام: https://t.me/iranianLGBTQrights

 


پیامگیر تلگرام: @sjktamas

پارلمان استرالیاپس ازدردستورقرارگرفتن قانون ازدواج برابریا همان ازدواج زوج های همجنس که بعدازجواب مثبت مردم به رفراندوم صورت گرفت بااکثریت آرارای مثبت خودرابه این قانون اعلام کرد و استرالیا از این پس درزمره کشورهای پیشرو قرار میگیرد که با تلاش ومبارزه رنگین کمانی ها به حقوق برابر خود رسیده اند

#LOVEWINS

نظر شماعزیزان راجع به این مطلب چیست؟
نظرات خودرابرای مابفرستیدتاآن رامنتشرکنیم وراجع به آن صحبت کنیم

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
پیامگیر تلگرام: @sjktamas

دادگاه قانون اساسی اتریش حق ازدواج برای همجنس‌گرایان را در این کشور به‌رسمیت شناخت. بنا بر حکم این دادگاه ازدواج دگرباشان جنسی از ژانویه سال ۲۰۱۹ در این کشور مجاز است.
دادگاه قانون اساسی اتریش روز سه‌شنبه (۵ نوامبر/ ۱۴ آذر) "حق ازدواج برای همه" را در این کشور برسمیت شناخت و تصویب کرد.
تصمیم دادگاه قانون اساسی اتریش بر مبنای اصل "ممنوع بودن تبعیض" در قانون اساسی این کشور گرفته شد. دادگاه اعلام کرد: «در این دوران عملا تمایزی بین ازدواج و زندگی مشترک به ثبت رسیده وجود ندارد، مگر اینکه بخواهیم در مورد زوج‌های همجنس‌گرا که با هم زندگی می‌کنند، تبعیض قائل شویم.»
طبق حکم عالی‌ترین دادگاه اتریش، از ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ همه شهروندان "حق ازدواج" دارند. در آلمان "حق ازدواج برای همه" در ماه اکتبر در بوندس تاگ به تصویب رسید.
مخالفت دولت آتی با "حق ازدواج برای همه"
در انتخابات پارلمانی اتریش که ۱۵ اکتبر سال جاری میلادی برگزار شد. حزب محافظه‌کار مردم اتریش "ÖVP" با کسب بیش از ۳۱ درصد آرا قوی‌ترین حزب پارلمان شد. سباستیان کورتس، رهبر این حزب تاکنون مخالف ازدواج دگرباشان جنسی بوده است.
حزب محافظه‌کار مردم اتریش "ÖVP" برای تشکیل دولت آتی در این کشور در حال مذاکره و گفت‌وگو با حزب دست‌راستی آزادی اتریش "FPÖ" است. قرار است این دو حزب بر سر یک برنامه ائتلاف دولتی در ماه دسامبر به توافق برسند.
نظر شماعزیزان راجع به این مطلب چیست؟
نظرات خودرابرای مابفرستیدتاآن رامنتشرکنیم وراجع به آن صحبت کنیم

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
 

پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
#خبر
شاپرک خرسندی کمدین و نویسنده ایرانی- بریتانیایی با حضور در برنامه رئالیتی‌شو I’m a Celebrity اعلام کرد که دوجنسگراست. او گفت که فرهنگ ایرانی مانع بروز احساساتش شده و حالا این موضوع را به طور علنی اعلام می‌کند.
او در ماه اوت در مصاحبه‌ای با جان بی‌شاپ در حاشیه جشنواره ادینبورگ افشا کرد که دوجنس گراست. در این مصاحبه آنها درباره رمان «نینا خوب نیست» صحبت کردند که شخصیت اصلی آن یک دختر ۱۸ ساله دوجنس‌گراست. شاپی این شخصیت را بر اساس تجربیات خود در این سن نوشته و توضیح می‌دهد که از زندگی خودش آن را الهام گرفته است.شاپی در این مصاحبه می‌گوید: «فکر می‌کنم این خیلی ساده است که الان بگویید دوجنس‌گرا هستید اما وقتی من همسن این شخصیت بود، دوستانم حتی آنهایی که هم‌جنسگرا بودند، شوکه می‌شدند. اوه! تو دوجنسگرا هستی؟ به من علاقه داری؟ بنابراین تو مجبور بودی که این موضوع را پنهان کنی و عنوانش نکنی.»وی همچنین گفت: «به گذشته که فکر می‌کنم، می‌دانم که معنای دوست داشتن یک معلم زن یعنی چه. من تمام مدت می‌شکستم. بعضی مواقع با خودم فکر می‌کنم چه می‌شد اگر ازدواج دو همجنس قانونی می‌بود؛ چه می‌شد اگر من ارتباط معنادارتری با زنان می‌داشتم و می‌دانید که من تا سی‌سالگی نتوانستم رابطه معناداری با مردان داشته باشم.»
منبع:کیهان لندن
نظر شماعزیزان راجع به این مطلب چیست؟
نظرات خودرابرای مابفرستیدتاآن رامنتشرکنیم وراجع به آن صحبت کنیم

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
 

پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
زنان همجنسگرا، دوجنسگرا، ترنس و کوییر دچار تبعیضات چندلایه و عمیق تری هستند 

امروز۲۵نوامبر، روزجهانی مبارزه باخشونت علیه زنان است.

خشونت فقط فیزیکی نیست و حتی خشونت فیزیکی هم همیشه از ظاهر انسان ها مشخص نیست.

خشونت میتواند نگاهی شهوت بار باشد 
حقوق کمتر در برابر کار یکسان
قانون نابرابر ارث و ازدواج و طلاق

نابرابری و تبعیض همیشه ناپسند وضدانسانی است.

بزرگترین خشونت علیه زنان تبعیض است و مردسالاری و جنسیت زدگی و دگرجنس گرا محوری.

?‍??‍??‍?در اینجا باید تاکیدی بکنم بر حمایت از زنان همجنسگرا، دوجنسگرا، ترنس و کوییر که دچار تبعیضات چندلایه و عمیق تری هم هستند و علاوه بر جنسیت خود به دلیل گرایش جنسیشان نیز مورد خشونت و تبعیض هستند.
مهران 

#برابری
#نه_به_خشونت_علیه_زنان
#۲۵نوامبر_روز_جهانی_مبارزه_با_خشونت_علیه_زنان
telegram.me/enghelabezananeh
 

#زنان #همجنسگرا #دوجنسگرا #ترنس #کوییر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#توییت
"هرگونه" تلاش و عملی (کلامی یا فیزیکی) در جهت اعمال جنسی (مجازی یا واقعی) برخلاف خواست شما در "هر" رابطه‌ای مصداق آزاره. حتی اگر با کسی لاس میزنید و اون" بدون خواست شما " براتون از فانتزی های جنسی که با شما یا هرکس دیگه ساخته حرف میزنه،اگر از روابط جنسیش بدون پیش زمینه حرف میزنه، اگر براتون عکس/فیلم جنسی از خودش یا هر کس دیگه رو بدون درخواست شما ارسال میکنه شما قربانی آزار جنسی هستید. 
رابطه فامیلی، دوستانه، عاشقانه، نامزدی، یا متاهلی مجوز برای تحمیل عمل جنسی ناخواسته رو صادر نمیکنه. وقتی با کسی قرار(date) دارید مجبور به سکس نیستید. این ملاقات مجوزی برای عمل سکس به طرفین نمیده. مهم نیست رابطه شما با فرد مقابل چیه و ممکنه با پای خودتون به اون ملاقات رفته باشید، باز هم هرگونه نگاه جنسی بدون اجازه، کلام و تماس جنسی برخلاف خواست شما مصداق آزاره. وقتی شما تحت تاثیر الکل یا مواد مخدر هستید و قادر به صدور اجازه برای تماس جنسی نیستید، یا یارای مقاومت و نه گفتن ندارید، هرگونه تلاش برای نزدیکی جنسی به شما مصداق آزار جنسیه. معمولا قربانی خودش رو سرزنش میکنه که نباید زیاده‌روی میکردم و ماجرا رو بازگو نمی‌کنه.

#آزارخاموش
کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights

 


پیامگیر تلگرام: @sjktamas

اخبار کوتاهی از وضعیت جنبش دفاع از حقوق رنگین کمانی ها(LGBTQ ها) در هفته چهارم آبانماه 1396

1.مردم استرالیا به حق ازدواج با همجنس رأی مثبت دادند.
سترالیایی‌ها در یک همه‌پرسی به حق ازدواج با همجنس رأی مثبت دادند اما راه تا قانونی شدن این ازدواج طولانی و منوط به رأی نمایندگان مردم استرالیا در مجلس نمایندگان و سنای این کشور است. با این حال نخست‌وزیر استرالیا، مالکوم ترنبول، به رأی‌دهندگان قول داده که لایحه اصلاح قانون ازدواج این کشور را تا ماه ژانویه ۲۰۱۸ در مجلس به رأی می‌گذارد.صبح چهارشنبه ۱۵ نوامبر/ ۲۳ آبان نتیجه همه‌پرسی‌ای که از روز ۱۲ سپتامبر آغاز شده بود مشخص شد و ۶۱/۶ درصد از نزدیک به ۱۳میلیون نفری که در این همه‌پرسی شرکت بودند به ازدواج دو همجنس آری گفتند.

۲. ممانعت دولت ترکیه از برگزاری رخدادهای مروبط به رنگین کمانان در ترکیه
مقام‌های دولت ترکیه برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری مرتبط با همجنسگرایان و افراد تراجنسیتی و مضامین مربوط به آنها را در شهر آنکارا، پایتخت این کشور ممنوع کردند.شهرداری آنکارا روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت این محدودیت از روز شنبه به مدت نامحدودی برقرار می‌شود و بر اساس آن برگزاری هر گونه رویدادی از قبیل نمایش فیلم، تئاترو برپایی نمایشگاه ممنوع محسوب می‌شود. شهرداری آنکارا علت این تصمیم را حمایت از «امنیت عمومی» اعلام کرده‌اند.همجنسگرایی در ترکیه ممنوع نیست اما فعالان حقوق این گروه می‌گویند موارد متعددی از تبعیض و بد رفتاری با این افراد دیده میشود.

۳. بیستم نوامبر روز جهانی یادبود افراد ترنسجندربود.
در این روز یاد تمام ترنس‌هایی که در یک سال گذشته بر اثر ترنس‌هراسی و ترنس‌ستیزی به قتل رسیده‌اند گرامی داشته می‌شود. بسیار بوده‌اند ترنس‌هایی که در نوجوانی و جوانی بخاطر ترنس بودن زنده زنده آتش زده شدند، به ضربات چاقو به اندام جنسی یا به بدن خود به قتل رسیدند، ربوده شدند، مورد تجاوز قرار گرفتند.و البته این تنها ترنس‌ستیزی نیست که جان ترنس‌ها را می‌گیرد. نژادپرستی، زن‌ستیزی، خارجی‌ستیزی و روسپی‌هراسی و روسپی‌ستیزی (نفرت از کارگر جنسی) نیز در سرتاسر جهان از جامعه ترنسجندر قربانی می‌گیرد. به عبارت دیگر انواع «دیگری‌ستیزی» و «نفرت از هرکه شبیه ما نیست» بیش از هر کس از به‌حاشیه‌رانده‌شده‌ترین گروه‌هاست که قربانی می‌گیرد.

۴.اداره مهاجرت از نوجوان همجنسگرای افغانستانی می خواهد که برای اثبات همجنسگرایی خود مدرک ارائه کند
ذکی حسنی نوجوان همجنسگرای تبعه افغانستان به همراه دوست پسر خود از ایران به امید یک زندگی بهتر خارج شد. اما سفر او سرانجام خوشی نداشت و در مرز ترکیه دوست پسر خود را گم کرد.اما گرفتاریهای این نوجوان همجنسگرای متقاضی پناهندگی به همینجا ختم نمی شود. اداره مهاجرت سوئد به او می گوید که «مدارک کافی جهت اثبات اینکه همجنسگرا است ارائه نداده است.» او با تعجب به گزارشگر اس و ت می گوید که نمی فهمد منظور از مدارک برای اثبات همجنسگرایی چه می تواند باشد.- ذکی بمانند ما که در سوئد رشد کرده ایم نمی تواند براحتی در رابطه با مشکلات جنسی صحبت کرده و توضیح ارائه نماید. اداره مهاجرت باید این موضوع را در جریان رسیدگی به پرونده های متقاضیان پناهندگی همجنسگرایان در نظر بگیرد، توجهی که امروز در مقیاس بسیار اندکی صورت می گیرد

حضور ونظر شما برای ما امیدبخش وبسیارمهمه وازشما میخوایم تا با پیوستن به کانال رنگین کمانان ایرانی مارو همراهی کنید ونظرات واخبار ومسائلی که فکرمیکنید بایدمطرح شوند رو با ما درمیان بگذارید.
کانال تلگرام: https://t.me/iranianLGBTQrights

 


پیامگیر تلگرام: @sjktamas

رابرت موگابه دیکتاتور زیمبابوه که به اظهار نظرهای همجنسگراستیز و رنگینکمانی ستیزش شهره است پس از 37 سال از قدرت کناره گیری کرد.
کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
 

پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Page 1 of 8

connect1